top of page
www.nowelski_edited.png

Excel w hotelarstwie

Naucz się Excela
i wykonuj swoją pracę

10x szybciej.

 

Jak w tej chwili wygląda Twoja praca z Excelem ? Niech zgadnę...
 

wydaje Ci się, że Excel jest trudny i nie dasz rady opanować go
w stopniu średnio - zaawansowanym 

znasz trochę podstawowych formuł i czujesz że nie wykorzystujesz
wszystkich możliwości jakie daje to narzędzie

chcesz przyśpieszyć znacząco swoją pracę i nauczyć się Excela,
ale nie wiesz jak usystematyzować ogrom funkcji i drzemiących możliwości

otwierasz jakiś plik z obliczeniami, ale nie wiesz skąd one się wzięły
bo opierają się na formułach których nie znasz

Odnajdujesz
tutaj siebie ?

Trafiłem ? Tak myślałem.
Skąd to wiem ?

 

Bo u mnie też tak to kiedyś wyglądało. A przecież nie powinno. Pracowałem z Excelem na co dzień i zawsze byłem sfrustrowany bo wielu rzeczy nie umiałem. Kiedy ktoś prosił mnie o przygotowanie jakiegoś zestawienia albo raportu musiał długo czekać a jakość mojej pracy była conajwyżej... średnia.

Dopiero z czasem zrozumiałem, że jeśli nie zrobię kroku naprzód to nie poprawię efektywności mojej pracy. Bez uporządkowania i znajomości choćby podstawowych funkcji nie będę w stanie ruszyć z miejsca w którym się znajdowałem.

Dlaczego mam opanować
akurat Excela ?

 

Z hotelarstwem jestem związany od 12 lat. Jedno jest pewne. W tej oraz w innych branżach pojawia się coraz więcej danych. Nasz świat stał się cyfrowy. 

Od początku 2021 roku przygotowałem 423 pliki z danymi, stworzyłem 137 wykresów, ściągałem raporty z 8 różnych programów, analizowałem ponad 500 000 wierszy z danymi. I to wszystko pracując dla hoteli.

Praktycznie nigdy nie spotkałem się z programem który dawałby raporty w oczekiwanej formie i konfiguracji

Korzystałem z wielu PMSów, RMSów i Channel Managerów. Żaden z nich nie posiadał domyślnych raportów z których mogłem łatwo coś przeczytać. Musiałem nauczyć się obrabiać surowe dane z pomocą Excela.

Twoja praca może stać się bardziej efektywna. Rzeczy wykonywane manualnie można otrzymać za pomocą kilku kliknięć

Pamiętam kiedy odkryłem w Excelu tabele przestawne. Zadania które wcześniej były żmudne i na które traciłem godziny zacząłem wykonywać w ciągu minuty.. Tak, dobrze napisałem. W CIĄGU MINUTY!

Co zawiera szkolenie ?
 

7

40+

50+

modułów szkoleniowych
ułożonych w logiczną całość

ćwiczeń opartych na
realnych sytuacjach

przydatnych formuł 
bez których nie wyobrażam
sobie pracy z Excelem

Burza mózgów

5 Excelowych LifeHacków o których nie przeczytasz w interneciewyniosw

Moduł I

Praca z datami

W tej części nauczysz się w jaki sposób Excel rozumie daty. Pokażę Ci że tak naprawdę data, to dla Excela liczba, a w związku z tym można je dodawać, odejmować oraz wykorzystywać w wielu przydatnych formułach.

Nauczysz się również wielu przydatnych formuł związanych z operacjami na datach. Przykładowe z nich to: DZIŚ, MIESIĄC, ROK, DATA, PRAWY, LEWY. Dodatkowo pokażę Ci formuły które są ukryte w Excelu, a które mogą okazać się dla Ciebie kluczowe.

Sumowanie

warunkowe

Moduł II

Ten moduł nauczy Cię jak w dużym zbiorze danych zsumować tylko te wartości które są dla Ciebie istotne i które spełniają określone warunki. Mamy tutaj kilka formuł dzięki którym nie będziesz musiał stosować więcej zwykłego filtrowania które wymaga późniejszej pracy manualnej.

Na konkretnych przykładach nauczę Cię stosowania najważniejszych formuł, m.in.: SUMA.JEŻELI, SUMA.WARUNKÓW, LICZ.JEŻELI, SUMY.CZĘŚCIOWE oraz wiele innych.

Moduł III

Formatowanie

warunkowe

To jeden z moich ulubionych modułów i zdecydowane "must-have" dla wszystkich, którzy są wzrokowcami. Pokażę Ci jak w przykładowym zbiorze danych wyróżnić tylko te wartości które spełniają konkretne kryteria.

Odkryję przed Tobą wbudowane zdolności Excela do kolorowania i pokazywania wybranych komórek. Nauczysz się jak przekształcić raporty w drobne arcydzieła dzięki wbudowanym ikonom i paskom danych.

Na przykładzie danych z OTA Insight nauczę Cię jak szybko zbudować raport do analizowania cen konkurencji. Dosłownie dzięki jednemu kliknięciu dowiesz się które hotele są droższe lub tańsze od Twojego o wybraną wartość procentową.

Moduł IV

Analiza

danych w tabeli 

przestawnej

Pamiętam kiedy odkryłem tabele przestawne. To całkowicie mnie pochłonęło. Nie mogłem uwierzyć że dzięki nim mogę w jedną minutę przygotować zestawienia, które wcześniej zajmowały mi.. godziny. Dosłownie! 

Nauczę Cię jak tworzyć tabele przestawne, jak są zbudowane oraz na jakich działają zasadach. Pokażę Ci jak analizować dane w różnym przekroju i ujęciu. Wykonasz ćwiczenie praktyczne aby odkryć jak wspaniałe to narzędzie.

Moduł V

Prezentacja 

danych na 

wykresie

Umiejętność tworzenia różnorakich wykresów to zdecydowanie jedna z kluczowych umiejętności. Prezentowanie danych w czytelny i zrozumiały sposób to niezwykła wartość. Czasami trudno wyciągnąć jakiś wniosek jeśli nie przedstawimy zbioru danych właśnie na wykresie.

Nauczę Cię jak tworzyć wykresy liniowe, słupkowe oraz niezwykle przydatny wykres typu kombi służący do prezentowania danych o zupełnie różnej skali, np. ilość oraz wartość rezerwacji. Pokażę Ci jak zbudować dynamiczny wykres w oparciu o tabele przestawną na którym linie i kolumny zmieniają się aktywnie w zależności od tego jakie dane ustawisz w tabeli.

Moduł VI

Formatowanie 

i praca z tekstem

Ten moduł to to wisienka na torcie. Zdecydowanie nie może zabraknąć go na szkoleniu. Pokażę Ci różne zastosowania funkcji JEŻLI, której ja używam praktycznie codziennie. Odczaruję pewien mit na temat funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO i nauczę Cię jej stosowania raz a dobrze. Gwarantuję że kiedy ją poznasz Twoja praca z Excelem już nigdy nie będzie taka sama. Będzie szybsza i efektywniejsza!

Dodatkowo na konkretnych przykładach nauczysz się budowy oraz stosowania funkcji m.in.: ZŁĄCZ.TEKST, TEKST, WYSZUKAJ.POZIOMO

Moduł VII

Praktyczne

ćwiczenia

"Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem". Już dawno temu sam Konfucjusz wiedział że nie ma wartości większej ponad przetestowanie pewnych rzeczy na "własnej skórze".

Przygotowałem zestaw praktycznych ćwiczeń dzięki którym będziesz mieć możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Ale spokojnie, będę razem z Tobą. Wiem, że to wymaga praktyki więc niektóre z nich zrobimy razem.

WOW! Super Program

Dlaczego miałbyś uczyć się
akurat ode mnie
?

 

10

Od tylu lat pracuję na Excelu. Prawie codziennie.

Szkoliłem w hotelach w innych krajach. Umiem spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy.

yt.png

Zrobiłem już wiele szkoleń.
Wiem jak to robić.

Prowadzę kanał na YT
gdzie uczę innych Excela
#ExceloveWtorki

Dzięki moim szkoleniom osiągniesz swoje cele. Podniesiesz efektywność oraz wydajność swojej pracy.

Moje szkolenie działa jak kompletny system. Materiał tworzy uporządkowaną całość. Nie ma tu przypadków.

REFERENCJE
chciałbym wrzucić wszystkie,
ale nie ma tu tyle miejsca

Recommendation letter-amico (2).png

Jeśli jeszcze
mnie nie znasz

 

www.nowelski.pl-10.jpg

Nazywam się Tomasz Kałuża. Z branżą HoReCa jestem związany od 12 lat i poświęciłem jej większość zawodowego życia. Pracowałem w działach recepcji, operacyjnym, rezerwacji i sprzedaży. Ostatecznie jednak odkryłem swoją miłość do analizy danych, Excela i Revenue Managementu. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem w wąskim gronie osób na świecie które nie mogą doczekać się Poniedziałku aby po weekendzie wykonywać pracę, która jest dla nich pasją.

Tworzyłem polityki cenowe dla wielu hoteli. Mniejszych i większych, SPA i biznesowych, miejskich i tych w zaciszu. Wiem jak to robić. Napewno umiem analizować dane i od ponad dekady używam do tego Excela. Teraz część mojej wiedzy chciałbym przekazać Tobie.

Teraz już napewno wiem że chcę nauczyć się Excela

Kotwica 1
Revenue-amico_edited.png

Ty wybierasz!
Przyjadę do
Twojego hotelu lub spotkamy się online.

Sam możesz dobrać formę szkolenia, która najbardziej Ci odpowiada. Robię średnio 60 tys. km rocznie odwiedzając różne hotele, ale mnóstwo godzin spędzam również na Zoom, szkoląc przed ekranem komputera.

 

Szkolenia stacjonarne pozwalają na bezpośredni kontakt. Mają nieco inny charakter i z doświadczenia wiem, że prowadzą do niebanalnych dyskusji. Przeważnie kończą się wspólnym posiłkiem oraz dalszą pracą nad wybranym zagadnieniem.

Forma zdalna to również dobry wybór. Przed szkoleniem otrzymasz specjalny link, a potem możesz zdobywać wiedzę z dowolnego miejsca na świecie. 

Skontaktuj się ze mną

+48 505 853 150

Partnerzy szkoleń

qualpro-logo_png.png
yield good 2.png
profitroom-logo-400x160.png
insight good 2.png
bottom of page